Skip to main content
mobil responsive tasarım

Responsive (Her Cihaza Duyarlı) Web Tasarım

Responsive web tasarım ile web sitenizin farklı cihaz ve ekranlarda rahatlıkla görüntülenmesini ve çalışmasını sağlarız. Yani web sayfanıza farklı cihazlardan (akıllı telefon, tablet, tv , masaüstü, notebook vb.) giriş yapıldığında ekranınız şekil değiştirerek kayarak esneyerek bu ekranlara otomatik olarak uyum sağlar. Resimleriniz, videolarınız, yazılarınız bu cihazlara otomatik olarak uyum sağlar ve kullanıcılarınız sitenizden maksimum fayda sağlar.

Mobil Kullanıcıları Kazanın

Mobil Kullanıcıları Kazanın

Web sitenizi sadece masaüstü versiyonlar için tasarlattı iseniz web sitenizi farklı cihazlardan ziyaret eden kullanıcılarınız sayfanızdaki bilgileri okuyamayaz, sağa sola kaydırmak, büyütüp küçültermek zorunda kalırlar. Bu durum kullanıcılarınızın sitenizden sıkılmasını ve hızla terketmelerine neden olur. Eğer kullanıcılarınız herhangi bir cihazdan web sitenizi rahatlıkla gezebilir ise web sitenizi incelemeye ve kullanmaya devam eder, rakip marka arayışına girmez. Buda kullanıcılarınızın sadakatini ve memnuniyetini arttırarak satışlarınızın artışı olarak olarak sizlere yansır.

Mobil İçerik Göster Gizle

Dilediğiniz İçeriği Gösterin veya Gizleyin

Mobil Uyumlu Web Sitesi Tasarımı yani Duyarlı Web Tasarım, sitenizin görüntüleneceği cihaza bağlı olarak göstermek istediğiniz içeriği tutuyor, istemediğinizi ise gizler. Örneğin; öğle yemeği için dışarı çıkan ve cep telefonundan web sitenizi bulan birisinin kolayca sipariş vermesi gerekir. Bu kişinin hızla yemek menüsüne ulaşmasını, diğer tüm gereksiz büyük resim ve içerikleri gizleyerek hızla sipariş sayfasına yönlendirmesi responsive web tasarım ile mümkün kılabiliyoruz.

mobil arama motorları dostu

Arama Motorları Web Sitenizi Sevecek

Responsive web sitesi tasarımında URL yapısı, farklı cihazlar için farklı sürümleri olan web sitelerinin aksine aynı kalır. Böylece Google arama sonuçlarında yer almak web siteniz için oldukça kolaylaşır. Her cihaz için ayrı ayrı optimizasyon ile uğraşmaz yinelenen içerikten ve ceza yemekten kurtulursunuz. Böylece Google gibi arama motorlarının site popülaritenizi belirleyen Ranking puanlamasını arttırır, arama sonuçları sıralamasında yükselmenizi sağlarsınız.

mobil sosyal medya paylaşımı

Mobil Sosyal Paylaşım

Web sitenizin farklı cihazlar için ayrı ayrı versiyonları var ise her sosyal paylaşım da ayrı ayrı sayfa linkleri paylaşılır. Responsive web tasarımda hangi cihazdan paylaşım yapılır ise yapılsın hep aynı URL paylaşılmış olur. Böylece hangi içeriğinizin ne kadar nerede paylaşıldığını izlemeniz oldukça kolaylaşır.

responsive web sitesi yönetimi

Tek Yerden Güncelleme Düşük Maliyet

Web sitenizi Responsive kodladığımızda bakımı ve güncellemesi sizler için oldukça kolaylaşır. Çünkü her cihaz için ayrı ayrı versiyonları tek tek güncellemek yerine tek bir yönetim panelinden tek bir kayıt düzenlersiniz. Bu şekilde ayrı ayrı düzenlemelerden kurtulursunuz. Zaman kaybetmez hem maddi hem manevi tasarruf edersiniz.

Profesyonel bir web sitesine mi ihtiyacınız var? Doğru yerdesiniz. Beraber neler yapabiliriz? Hemen konuşalım.