ORGANİK SEO  GOOGLE HİZMETLERİMİZ

Her sitede uyguladığımız site içi Organik SEO çalışmalarımız ile arandığınızda bulunursunuz.

ORGANİK SEO & GOOGLE HİZMETLERİMİZİN ÖZELLİKLERİ

Organik Seo ico

Site İçi Seo

“İçerik kraldır.” Web sitelerinizi bu deyişe uygun olarak hazırlıyoruz. Yani sürekli bakımı güncellemesi yapılan, yeni ve özgün içerikler girilen bir web sitesi üst sıralardaki konumunu uzun süre koruyacaktır. İçeriklerinizin özgün olması aşırı derecede önemlidir. İçeriğinizin teknik olarak da kusursuz olmasına yardımcı oluyoruz.

Url – Title – Description Optimizasyonu

Her sayfaya o sayfanın kalıcı linklerini (permalink), başlığını (title), arama kelimelerini (keywords), Açıklamasını (description) yazabilmenizi sağlıyoruz. Bu sayede web sitenizdeki her bir sayfa için ayrı kelime ve ayrı arama sonuçlarında üst sıralarda çıkma şansınız artar.

Title Decription Url P
W3c P

W3C Standartlarına Uyumluluk

Web sitenizin standartlar dahilinde hazırlanması gerçekten ciddi bir efor ve tecrübe gerektirir. Bütün sitelerimizi bu standarlara uyumlu olarak hazırlıyoruz. Böylece arama motorları web sitenizin kullanıcı dostu ve düzgün görüntülenen bir site olduğunu anlar. Bu kalemin olumlu olarak işaretlenmesi ile üst sıralara çıkmaya ve orada kalmaya devam edersiniz.

Sosyal Medya

Sayfanızın sosyal medyada paylaşılması hatta yüksek oranda paylaşılması oldukça önemlidir. Sayfanız Facebook, Twitter veya Linkedin ile paylaşıldığında çıkan başlık, resim ve açıklama seçimlerini otomatik olarak veya sizin belirlediğiniz başlık içerik ve resimlerden oluşmasını sağlıyoruz.
Sosyal Medya P
Google Analytics P

Google Analytics

Google Analytics ise kısaca sitenizin ziyaret durumunu ölçen istatistikler sağlayan güvenilir bir hizmettir. Bize web sitesi yaptıran müşterilerimize bu işlemleride sizin adınıza ve sizin hesabınıza tamamlayıp web sitenize sayaç kodlarını yerleştiriyoruz ve sizin kullanıcı adınız ve şifrenizle bir hesap alıp bir süre takip edip size devrediyoruz.

Google Search Console

Web sitenizi Google Search Console‘ı kullanarak dizine ekliyoruz. Site Haritanızı otomatik oluşturup Google Webmaster Central’de adresliyoruz. Böylece sitenizdeki değişiklikleri Google’a otomatik olarak bildirmiş oluyoruz. Kırık link takibi, kaldırılmış linkler, yönlendirilmesi gereken linkler vb. onlarca kalemin takibini buradan yapmaktayız. Ayrıca Bing, Yahoo ve Yandex arama motorlarınında webmaster centrallerinden takip işlemlerini ileri seo hizmeti alan müşterilerimiz için sağlıyoruz.

Google Webmaster Central P
Google Page Speed P

Google Page Speed Testleri

Web sitenizi minumum kodlama yaparak hazırlıyoruz. İçeriğinizin ağırlığının kod ağırlığından fazla olması hız ve kullanıcı deneyimi açısından oldukça önemlidir. HTML, CSS, JS ve imajlarınızı optimize ederek, Google Page speed testlerinde 80+ puanlar almanızı sağlarız. Bir web sitesinde hız, caching kategorisinde 100 kadar kriter vardır. Tüm bu kalemlerin optimize edilmesi ciddi bir efor gerektirmektedir. Tüm bu optimizasyon GMetrix YSlow ve Pingdom gibi ölçüm sayfalarında da yaklaşık olarak aynı sonuçları vermektedir.

Google İşletmeler ve Haritalar

İşletmenizi Google İşletmelere eklerken adresinizle birlikte haritadaki yerinizi işaretliyoruz. Google işletmenizin size ait olup olmadığının onayından sonra haritalardaki yerinizi kesinleştirir. Firma adınız ile arandığınızda Google Arama sonuçlarında adınızın yanında harita çıkmasının sırrı burada yatıyor. Bize web sitesi yaptıran her müşterimize bu hizmeti ücretsiz olarak sağlıyoruz. Ayrıca standart olarak web sitenize Google Haritası ekleyerek logonuzu tam da işletmenizin yerinizi gösterir şekilde yerleştiriyoruz.

Google Maps P
Google Wo P

Google Adwords

Tam olarak optimizasyonla bir ilgisi olmayan sadece tanıtımınızın ve bilinirliğinizin arttırılması için Google’a reklam verebilirsiniz. İlk Adwords kampanyanızın satın alımı işlemlerini bizimle bir web projesinde birlikte çalışan müşterilerimize ücretsiz olarak sağlıyoruz.

Google Adsense

Google Adsense reklamlarının sitenizde yer almasını istiyorsanız ve bize web sitesi yaptırdı iseniz ücretsiz olarak sitenizde ve göze batmayacak şekilleri seçerek uygun bölümlere yerleştiriyoruz.
Google Sen P
Section 508 P

Section 508 Testleri

Görme engelliler için ve text tabanlı browserlarda web sitenizin nasıl göründüğüne dair 100 kadar kalemdeki testlerin geçilmesidir. Resimlere alt yazıların yazılması, beyaz üzerine açık renkle yazı yazılmaması, tam kontrast renklerin kullanılması gibi maddelerden geçer not almak ile ilgilidir. Tüm bu testlerin geçilebilmesi için daha tasarım aşamasında tüm bunları düşünerek tasarım yapmaktayız.

DMOZ Dizinine Ekleme

Dmoz, açık dizin projesi adı altında hizmet vermekte olan bir temiz dizin yönetim sistemidir. Bu dizin’de bulunan web sayfaları DMOZ’a gönüllü editörler tarafından kontrol edilerek kayıt edilmektedir. İçeriği temiz, düzgün ve kaliteli web sayfalarının başvuruları kategori editörleri tarafından kontrol edilip, onaylanırlar. Malesef 2017 yılında Dmoz kapandı ve Google’ın insafına kaldık.
dmoz
Kaplan P

Profesyonel Tasarım Hizmetine mi ihtiyacınız var?

Hemen teklif alın ürün veya hizmetleriniz için en iyi tasarımları ve daha neler yapabileceğimizi konuşalım.